Strona główna AM AUTOInstrukcja wymiany transpondera w kluczyku typu scyzoryk z pilotem do Fiata Stilo jak na poniższym zdjęciu.Kluczyk typu scyzoryk z pilotem jest oczywiście rozbieralny. Poniżej krok po kroku pokazuję jak rozebrać kluczyk aby przełożyć część z transponderem immobilizera.

Pierwszą czynnością jest odklekjenie znaczka przyklejonego do obudowy. Można to wykonać cienkim nożykiem, nożyczkami lub bardzo cienkim śrubokrętem podważyć logo producenta umieszczone na tyle kluczyka. Jest ono podklejone ale wystarczy go tylko z jednej strony podważyć aby wyskoczyło z klucza.Po zdjęciu znaczka naszym oczom ukaże się magiczna śrubka, która trzyma dwie części obudowy. Do jej odkręcenia potrzebujemy oczywiście mały śrubokręt krzyżakowy.Po odkręceniu śrubeczki rozdzielamy obudowę na dwie części i delikatnie wyjmujemy grot kluczyka. W tym celu
przytrzymujemy grot razem z dolną częścią obudowy (tą ze znaczkiem), ponieważ pod bolcem grota jest sprężyna i może nam wystrzelić, gdy jej nie przytrzymamy.Gdy już zdejmiemy górną pokrywę i nie wystrzeliła nam sprężyna podnosimy delikatnie grot i trzymając obudowę, obracamy dookoła czyli o 360° i jeszcze o następne 90° (w kierunku zaznaczonym na zdjęciu) aby całkowicie zluzować sprężynę. Otrzymamy wtedy kluczyk z luźnym grotem jak na poniższym zdjęciu.Można wówczas spokojnie zdjąć grot i wyjąć bolec blokujący ze sprężyną jeśli jest taka potrzeba.Transponder immobilizera jest umieszczony w drugiej części obudowy w której umieszczona jest również bateria.Transponder jest on umieszczony w szklanej rurce więc należy go bardzo delikatnie wyjąć na pomocą cienkich nożyczek lub śrubokręta, którymi wyjmowaliśmy znaczek.

Aby złożyć kluczyk na nowo wykonujemy czynności w odwrotnej kolejności, a zwłaszcza przekręcamy grot na sprężynie w kierunku odwrotnym do zaznaczonego na zdjęciu i przykrywamy górną obudową tak, aby sprężyna nie wyskoczyła.